Mayská masáž pre ženy

Maternica je dutý svalovitý orgán s výstelkou jemného žľazovitého tkaniva, ktoré sa napĺňa krvou a pripravuje sa tak na prijatie oplodneného vajíčka.

Za normálnych okolností sa maternica mierne nakláňa nad močovým mechúrom v strede panvy, asi 4 cm nad lonovou kosťou. V tejto pozícii ju držia svaly a väzy, ktoré ju upevňujú vpredu, vzadu a po stranách panvy. Tieto väzy majú schopnosť sa naťahovať, aby v tehotenstve poskytli priestor pre rastúci plod a mohli sa voľne pohybovať, keď sú močový mechúr alebo črevá naplnené. Väzy a svaly môžu zoslabnúť a povoliť, v dôsledku toho potom maternica poklesne, padne dopredu, dozadu alebo do strán.

Maternici v niektorej z týchto pozícií hovoríme, že je prepadnutá alebo posunutá. Moderná medicína ženám s týmito problémami ponúka málo, alebo nič. Napr.antikoncepčné pilulky, svalovú relaxanciu, alebo chirurgický zákrok. Všeobecne sa ženám hovorí, že ich “maternica je v nesprávnej polohe, ale to je normálne, nerobte si s tým starosti.”

Tieto ženy majú veľa fyzických aj emočných symptómov, ktorými je potrebné sa zaoberať a je možné im predchádzať za pomoci masážnych technik. Keď dôjde k posunutiu reprodukčných orgánov, môže dôjsť k obmedzeniu normálneho obehu krvi a lymfy a môžu byť narušené nervové spoje. Niekoľko gramov navyše, ktoré tlačia na krvné a lymfatické cievy, môže spôsobiť v telesných systémoch veľký zmätok. Keď sa maternica vráti do správnej pozície, obnoví sa homeostáza, prirodzená rovnováha v tele, v panvovej oblasti a okolitých orgánoch. Vyplavia sa toxíny a vyživujúce látky, ktoré pomáhajú udržovať prirodzený tonus tkanív a hormonálnu rovnováhu. Má to zásadný význam pre zdravé tehotenstvo, pri príprave na pôrod aj samotnom pôrode.

Staré zrasty z invazívnych procedúr v panvovej a brušnej oblasti, vrátane myómov, endometriózy a cisárskeho rezu sa výrazne zmenšia po ošetreniach Mayskou masážou. Tiež pomáha pri trávení, zmierňuje choroby močového traktu, močového mechúra a zápchu.

Symptómy:

  • Posunutá a prepadnutá maternica
  • Bolestivá, nepravidelná menštruácia a ovulácia
  • Kvasinkové infekcie
  • Podpora pri otehotnení, neplodnosť
  • Endometrióza, cysty, myómy, fybroidy
  • Menopauza
  • PMS / depresia
  • Abnormálne maternicové krvácanie