Motýlie krídla

Technika motýlích krídiel - metamorfná technika

Veľmi jemná, jednoduchá a trvale učinkujúca metóda na uvoľnenie duševných zranení, strachov, stresov a schém vytvorených v prenatálnom období pri vývoji dieťatka v maminkinom bruchu.

Prenatálne obdobie formuje nový život dieťatka od počatia cez vývoj až po pôrod. Ovplyvňuje jeho formovanie nielen fyzicky a psychicky, ale aj vytváranie jeho silných stránok a tiež slabín.

Všetko, čo mamička v tomto období zažíva, dieťatko prežíva spolu s ňou a priamo naň vplývajú jej pocity, strachy, obmedzenie, traumy. Keď žena zistí, že je tehotná a neželá si to, má strach ako to zvládne, je bez partnera, alebo prežíva akúkoľvek traumu, dieťatko cíti, že je neprijaté, nevítané, nečakané a že je príťažou.

Tieto pocity sa priamo zapíšu do schémy – matrice vyvíjajúceho dieťatka ako bloky pozdĺž chrbtice, ktoré sa prejavia v jeho prístupe k životu, riešeniu situácií, vzťahov s inými ľuďmi aj so sebou samým. V praktickom živote sa tiež prejavuje ako celková nerovnováha, alebo ako choroba, porucha správania.

Motýlie krídla

Prečo Motýlia technika? Je jemná a aplikuje sa hladením s ľahkosťou Motýlích krídel. Motýlia sa jej hovorí aj pre podobnosť transformácie z larvy na krásneho motýľa. Ten istý princíp premeny funguje aj pri aplikáciách tejto techniky a jej ošetrení na klientoch. Je to jedinečná technika jemného dotyku s obrovskou transformačnou mocou. 

Princíp metamorfnej techniky

Princíp spočíva v uvoľňovaní schém, blokov, strachov, tráum a v ich transformácii na plný potenciál v živote človeka. Aplikácia pôsobí na zlepšenie zdravia, na získanie vnútornej sily, radosti, psychickej vyrovnanosti a plné využitie vlastných schopností a tvorivosti.

Ako to funguje?

Zdrojom uzdravenia u prijímajúceho  je jeho životná sila, vrodená inteligencia organizmu a jeho schopnosť sa regenerovať.

Uvoľnenie nastáva pôsobením a hladením reflexných zón chrbtice na chodidlách, dlaniach a hlave. Trvá 60 minút, u detí stačí 10. Na dosiahnutie výsledkov je potrebných 8 – 10 terapií. Zvyčajne sa aplikuje 1x za týždeň, v akútnych stavoch sa môže opakovať podľa potreby. Napr. pri horúčke každé 4 hodiny.

Aplikuje sa na:

  • CHODIDLÁ ako symbol POHYBU - predstavujú vzťah s okolitým svetom, spojenie so zemou. Ich ošetrenie umožňuje životné zmeny a schopnosť pohybu dopredu a získanie vnútornej rovnováhy.
  • RUKY ako symbol AKCIE - dovoľujú nám tvoriť, realizovať sa, prejavovať samých seba, reagovať na životné zmeny, komunikovať a ísť do akcie.
  • HLAVA = MYŠLIENKY - hlava je sídlom a zdrojom našich myšlienok a aj spojenie s nebom. Ošetrenie hlavy pozitívne ovplyvní schopnosť myslieť, byť iniciatívny a riadiť svoj život.

Metamorfná technika nie je terapiou, masážou, ani liečením.  Pomáha a umožňuje dať nový impulz našej životnej sile na čo najlepšie využitie nášho potenciálu.

Pre koho je vhodná?

JE VHODNÁ PRE VŠETKÝCH. Pre mužov, ženy, deti. Môžeme ju aplikovať samy sebe aj iným. Nie je potrebná žiadna diagnostika, ani informácie o symptómoch a klientovom stave.

Je vyhľadávaná pri diagnózach hyperaktivity, autizme, poruchách správania, agresivite, v náročných životných situáciách, pri veľkých životných zmenách, pri zhoršených fyzických, psychických aj emočných stavoch, na odstránenie zdravotných ťažkostí akéhokoľvek druhu, pri rekonvalescencii, v tehotenstve na podporu maminky a pre zdravý vývoj dieťatka.

Ako metamorfná technika vznikla?

V 50. rokoch anglický reflexológ a naturopat Robert St. John pracoval a skúmal autistické deti a deti s Downovým syndrómom a zistil, že prenatálne obdobie a to čo v ňom zažijeme,  výrazným spôsobom formuje a ovplyvňuje spôsob bytia a chovania. Pokračoval v nej kanaďan žijúci v Anglicku Gaston San-Pierre,  ktorý v 70. rokoch spolupracoval s objaviteľom tejto metódy Robertom St. Johnom a nazval ju Metamorfná technika. V roku 1979 založil The Metamorphic Association, ktorá sa v roku 1983 stala etickou organizáciou s cieľom podporovať povedomie o Metamorfnej technike cez vzdelávanie, školenia a prax a šírenie tejto formy uzdravovania.

Ako ku mne Motýlie krídla prišli?

Motýlie krídla, hovorila som si. Čo to len môže byť? Načo to je? Pýtala som sa sama seba, keď ma kamarátka Mirka pozvala na kurz. Bolo to po pretancovanej plesovej noci a skoro som spadla zo stoličky, keď som počas prednášky začala zaspávať. A vtedy tá informácia prišla.

Dieťa počas tehotenstva v maminkinom bruchu vníma všetky jej pocity. Strach, úzkosť, bolesť, neprijatie si vytvára energetické bloky, ktoré obmedzujú jeho plný potenciál. Motýlia technika, môže tieto bloky zjemniť aj odstrániť.

Áno, aj ja som to tak mala. Chcela som byť radšej chlapec, lebo ako dievča som nebola vítaná, prijatá. A cítila som to už v maminkinom bruchu, cez jej strach, že je zase tehotná aj keď si to neželala.

Už počas kurzu mi bolo jasné, že táto „náhoda“  môže úplne zmeniť postoje a fungovanie v našej rodine.

Ako prvý mi napadol najmladší syn, ktorý v mojom bruchu zažil neuveriteľný strach, ktorý som zažívala pri testoch v tehotenstve a výstrahách aké dieťa a s koľkými diagnózami sa môže narodiť. Narodil sa úplne zdravý, ale stále plakal, málo priberal, chcel byť stále na niekom, s niekým.

Potom mi naskočilo, že náš starší syn sa narodil v stredu, lebo pán doktor mal vtedy čas.  Čo cítil v mojom bruchu, keď  po podaní oxitocinu začal pôrod a cítil, že musí ísť von, aj keď sa ešte sám nepýtal.

Pri pôrode s mladšou dcérou sa po 6tich hod. kontrakcie úplne zastavili a na otázku sestričky pani doktorka iba mykla plecami, že nevie čo so mnou. Dieťa bolo úplne koncentrované na pôrod a \"dvere\" boli zatvorené.

S najstaršou dcérou to bolo rovnaké, len  v inej \"farbe\". 

To ma prebralo a naskakovali mi obrazy, aké úžasné to môže byť a prečo vlastne ma to na tento kurz zaviedlo. Čo všetko sa jej aplikáciami môže zmeniť u nás v rodine, u mojich klientov. A aj sa mení. Postupne odstraňujem svoje traumy, strachy v rodine, aj u klientov.