Mayská masáž

Mayská brušná masáž - Arvigo techniky mayskej brušnej terapieTM

Je to neinvazívna, externá, masážna technika, ktorá vedie vnútorné orgány brucha do správneho postavenia. Zlepšuje funkciu orgánov a uvoľňuje fyzické i emočné napätie v bruchu. Pomáha rozprúdiť životne dôležité toky energie Chi a tekutín v obehovom, lymfatickom a nervovom systéme, ktoré využívajú orgány a systémy v našom tele prirodzene. Tým predchádza, alebo pomáha odstraňovať príčiny chronických civilizačných ochorení.

Ako robíme masáž a prvé ošetrenie

Mayská brušná masáž je individuálna terapia a trvá 60 minút. Pred prvým ošetrením je potrebné vyplniť dotazník predpísaný Arvigo inštitútom. Je diskrétny a slúži pre terapeuta ako vyhodnotenie vhodnosti terapie a tiež ako náhľad do ťažkostí, ktoré klient aktuálne rieši, čo sa deje v jeho bruchu, s jeho telom i v živote. 

Ako prvé ošetrujeme brucho, potom chodidlá a nakoniec chrbát a šiju. Klient počas nej leží v spodnom prádle najprv na chrbte s podloženými kolenami, aby mohlo byť brucho uvoľnené. Ostatné časti  tela sú vtedy prikryté. Presnými ťahmi a postupmi pomasírujem brucho v hornej aj dolnej časti, vysvetlím aké systémy v ňom sú a ako fungujú a ako zlepšujú tok tekutín a nervových impulzov v bruchu. Zároveň vysvetlím klientovi, ako sa môže ošetrovať sám doma.

Na chodidlách zisťujem pomocou reflexnej terapie ako diagnostickej metódy bolestivé miesta, ktoré vypovedajú o možných ťažkostiach v tele a orgánoch. Na chrbte pracujem na jednotlivých častiach, napr. ošetrujem zónu úzkosti, bolesti a strachu, výbežok medzi  rebrami a panvovou lopatou, krížovú kosť, kostrč, reflexné body na zadku a tiež body, ktoré zlepšujú orgazmus. U mužov aj u žien. Následne klientovi pošlem mailom presný postup domáceho samoošetrenia a ďalšie prípadné rady, tipy, návody, ktoré mu môžu pomôcť.

Táto technika bola známa a odovzdávala sa liečiteľmi v Strednej Amerike po tisíce rokov. Arvigo techniky predstavujú neprerušený reťazec znalostí, ktoré sa dedia z generácie na generáciu u pôrodných asistentiek, liečiteľov a šamanov. Sú spoľahlivé, bezpečné a výrazne efektívne. Často stačí jedno ošetrenie.

Don Elijio Panti, posledný z tradičných mayských šamanov učil, že maternica je ženským centrom a ak nie je v rovnováhe ani žena nebude fyzicky, emocionálne a duchovne v rovnováhe. Bol slávny pre jeho jednoduché masážne techniky, kvôli ktorým za ním prichádzali ženy z celej Strednej Ameriky do jeho skromnej kliniky z rákosia v San Antoniu, v oblasti Cayo v Belize.

Jeho žiačka Rosita Arvigo: „Bolo mojím veľkým šťastím, že som sa mohla učiť tieto techniky u viacerých liečiteľov vyše 30 rokov, ktoré som strávila v Strednej Amerike. Väčšinu vecí som sa naučila od svojho učiteľa Dona Elijio – veľkého Mayského šamana a slečny Hortence Robinson známej bylinkárky a pôrodnej asistentky v Belize."

Arvigo techniky mayskej brušnej masáže sú spojením poznania anatómie, fyziológie, herbológie a naprapathie (štúdium väzov, kĺbov a svalov) s liečivými technikami a múdrosťou starých Mayov. Je vhodná pre mužov aj pre ženy.

Kurz mayskej brušnej masáže - Self care

Absolvovanie kurzu je nevyhnutné pre zápis do odbornej prípravy pre Profesionálnych terapeutov s licenciou.

Na 3-dňovom kurze sa naučíte vykonávať Arvigo techniky Maya Abdominal Therapy® iba pre seba. Techniky Arvigo Maya Abdominal TherapyTM kombinujú moderné poznatky s tradičným liečením a múdrosťou starých Mayov, aby sa vytvorila holistická cesta k fyzickej, emocionálnej a duchovnej rovnováhe. V tomto tréningu sa budeme venovať poznaniu anatómiu a fyziológiu brušných a reprodukčných orgánov, príčinám a príznakom chybne uložených orgánov a demonštruje techniky starostlivosti o samého seba. Self-Care sa tiež zameriava na bylinkovú, výživovú, duchovnú a emocionálnu podporu masážnych techník, čo vedie ku komplexnému pochopeniu spôsobu, akým prispieva k celkovému zdraviu. 

Referencie

Na majskú masáž som k Júlii prišla necelé dva mesiace po akútnom cisárskom reze a v dosť zlom psychickom stave. Jej jemné dotyky (tak skoro po operácii sa ani majská masáž nedá robiť poriadne), ale najmä podpora, ktorú mi dala pri rozhovore mi veľmi pomohli. Chodievala som k nej pravidelne počas viac ako roka na majskú masáž raz za mesiac a moja jazva, vnútorný pocit, psychická pohoda, všetko sa postupne zlepšovalo. Určite to bolo aj inými vecami, ale Júliine rady a vhľady skúsenej ženy mi veľmi pomohli. Navždy jej budem vďačná za povzbudenie počas prvých masáží, kedy som aj dosť plakala a mohla sa vyventilovať. Dnes je jazva aj moje brucho podľa mňa v dobrom stave a pripravené na ďalšie deti. Po každej masáži som v celej oblasti cítila obrovskú ľahkosť a uvoľnenie.
LuciaBratislava
Na odporučenie mojej sestry som sa objednala k Vám Júlia na masáž. Dnes som bola 3-tí raz a som presvedčená, že nie posledný. Samotná masáž je veľmi, veľmi príjemná, upokojujúca a ja sa cítim pri nej aj po nej nesmierne blažená. Je to tak, mám samé príjemné pocity a ešte sa k tomu otvorene porozprávame o všetkom na svete. Takže očista tela aj duše. Doma pokračujem v tom čo mi bolo odporučené- masáž a obklady, a už teraz cítim zlepšenie mojich zdravotných problémov, takže určite odporúčam a ja pokračujem v začatom:) Som naozaj nadšená a som veľmi rada, že mi bolo dopriate Vás stretnúť.
TatianaBratislava
Na mayskú masáž chodím opakovane. Zo začiatku zo zvedavosti, neskôr som každým ďalším stretnutím cítila väčšiu dôveru v správny dotyk a tiež správne použitej vnútornej sily a vedomostí. Mimoriadne zlepšenie stavu…zmizli mi akútne bolesti brucha, zbavila som sa stresu. Keď si ju robím sama - umožňuje mi to použiť takmer zabudnutý liek - správny dotyk. Júlia je veľmi charizmatická osoba, plná porozumenia a láskavosti. Silu ktorú má, pomáha objaviť aj druhým. “Tajne si myslím Júlia, že mi Vaša liečba pomohla aj stvoriť nového človiečika, ktorého teraz očakávame.” Ďakujem za všetko.
MichaelaBratislava
…a navyše vždy odchádzam so “správou”, ktorá mi spadla z nebies, dotýka sa ma a pomáha mi spoznávať samu seba. Nie len spoznávať, ale mať sa viac a viac rada, žiť pre tento okamih. Neviem povedať či mi viac pomáha masáž alebo Vaše slová, jeden bez druhého si to ani neviem predstaviť. A ešte jedna vec 🙂 Roky som potláčala emócie (už je jedno z akého dôvodu) a momentálne mám problém vôbec niečo prejaviť alebo cítiť. Pri odchode po asi druhej masáži ste ma objali a ja som zrazu niečo cítila… niečo veľmi pozitívne a hrejivé 🙂 a za to Vám veľmi ďakujem.
LuckaBratislava
Som najšťastnejšia žena na svete a to vďaka Tebe, že som Ťa spoznala ďakujem Bohu, dnes som bola na sone po pol roku. Na poslednom sone som mala na mojom jedinom vaječníku 5 cm cystu. Chceli mi ho vybrať, dnes na ňom nebolo nič!!! Cysta je preč, to je úžasnééé. Tinktúru ďalej užívam a obklady ricínové si dávam tak 2-3x za týžden. Mám sa rada, začala som viac myslieť na seba. Venujem sa sebe.
SilviaPrievidza
Mayská masáž od úžasne milej ženy Júlie je dokonale harmonizačná. Pomohla mi nielen zrelaxovať telo a myseľ, ale aj vyliečiť roky sa vlečúce ťažkosti s maternicou a vaječníkmi. Pani Júlia je tá najlepšia kombinácia odbornosti a láskavosti. Ďakujem
AlenaBratislava
Mayská masáž zmenšuje moje myómy, je relaxačná, takže si pekne oddýchnem, sama si ju nerobím. Veľkým plusom je Júlia - úzasná osôbka, nabíja ma vždy energiou…veľmi. 🙂 Odporúčam všetkým. 100 percentná spokojnosť.
MonikaBratislava