Zázrak – RICÍN

Ricínový olej sa vyrába extrakciou oleja zo semien rastliny Ricinus communis. Je to ľudová medicína
používaná naprieč všetkými kultúrami po tisíce rokov. Je výraznou pomocou prirôznych stavoch. A priznávam, že ja ricín používam multifunkčne na čokoľvek sa nám v rodine udeje. Dokonca aj na zranené šľachy našej psice Pawsi. Používa sa pri poruchách pečene, čriev, pri kolike, kŕčoch v bruchu, nádoroch, nezhubných cystách, fibroidoch. Pri artritíde, kožných ochoreniach, aj na jazvy a zrasty.

Je toho oveľa viac, kde našiel ricín svoje využitie.

Napríklad aj všade tam, kde dochádza k preťaženiu, zníženému prietoku krvi a potrebe hojenia, môže byť ricínový olej účinnou liečbou pri vonkajšej aplikácii. Zábaly možno aplikovať na akékoľvek miesto, ktoré je zapálené, ako je dolná časť chrbta, krížová kosť, brucho a panvové dno. Rovnako aj na lakeť, ruku, nohu alebo na krk.

Ako funguje ricínový olej?

Hlavným aktívnym enzýmom v ricínovom oleji je kyselina ricínolejová, ktorá preukázateľne znižuje zápal. Dve nezávislé štúdie poukazujú zvýšenie produkcie lymfocytov a úroveň aktivity lymfocytov T- buniek v skupine, ktorá používala zábaly s ricínovým olejom. T-bunkové lymfocyty pochádzajú z kostnej drene a týmusovej žľaze/detská žľaza, identifikujú a zabíjajú votrelcov, ako sú vírusy, baktérie a huby (Boddu, 2015).
Okrem toho, že ricínový olej posilňuje imunitný systém, zdá sa, že má vyrovnávajúci účinok na autonómny nervový systém, zvyšuje aktivitu pečene a zlepšuje trávenie (Grady, n. d.).
Existuje niekoľko spôsobov, ako aplikovať tento magický olej. Všetky vyžadujú kvalitný, za studena
lisovaný organický olej, handričku a teplo. Zistite, ktorý spôsob je pre vás najvhodnejší.

Kedy si môžeme urobiť zábal

Neakútne stavy:
3-krát týždenne, každú druhú noc počas 3 týždňov.
Počas 4. týždňa odpočívajte.
Toto opakujte ešte 2 cykly.
V prípade potreby opakujte.

Akútne stavy:
Raz denne počas 5 dní.
Odpočívajte 2 dni.
Toto opakujte ešte 2 cykly. V prípade potreby opakujte.

Kontraindikácie a upozornenia pri používaní ricínového oleja

  • Ak ťažkoti pretrvávajú, vždy sa poraďte so svojím poskytovateľom zdravotnej starostlivosti.
  • V čase silného krvácania.
  • Počas tehotenstva. Nikdy.
  • Aktívna infekcia tráviaceho traktu, ako je divertikulitída (zápalové ochorenie čreva).
  • Prestaňte používať, ak spozorujete kožnú reakciu.
  • Používajte opatrne, ak užívate imunosupresíva.
  • Ricínový olej je silné preháňadlo a neodporúča sa používať vnútorne.

Kým zábal pracuje…

Pokojne meditujte, aby ste prepojili liečivé energie mysle a tela. To pomáha duchovnej podstate rastliny na podporu vášho liečenia. Ľudia často považujú myšlienky, ktoré sa vyskytujú v meditatívnom stave, za rovnako dôležité ako vlastnosti oleja pre ich liečebný proces. Zapisujte si všetky myšlienky, pocity, obrazy, ktoré sa vyskytnú počas tejto meditatívnej liečby.

Júlia Borčinová
Som profesionálnou praktikantkou Mayskej brušnej masáže a vášnivou objavovateľkou nových informácií a postupov pre zlepšovanie zdravia a kvality života. "