Súcitim so ženami, ktoré už nevedia kam “z konopí”, sú v koncoch, nevidia žiadnu možnosť na vlastné vyliečenie sa. Často prichádzajú v akútnych stavoch, keď sa ako topiaci chytajú slamky.

Keď už vyskúšal všetky možnosti a ich stav sa zhoršuje.

Je lepšie, keď prídu preventívne, verím ale, že keď prídu kedykoľvek, je to pre nich ten pravý čas.

Píšu mi aj volajú. A práve takýto mail mi prišiel od klientky krátko pred Vianocami:

„Dobrý deň, som po niekoľkých (7) brušných operáciách, hlavne kvôli endometrióze, neskôr už kvôli zrastom a som bezradná.

Hľadám akúkoľvek pomoc a vy ste pravdepodobne to, čo hľadám. 

Je to na dlhšie, len teraz hlavne píšem, lebo sa chcem informovať, či je možné absolvovať masáž. Posledná operácia bola vo februári 2018.“

Prišla spolu s manželom deň pred Vianocami k nám na chalupu. Nežná, krásna blondínka, mama 6 ročných dvojičiek. V strachu, čo sa bude diať, či jej pomôžem. Vždy je to rovnaké, keď klientom položím ruky na brucho, začnú hovoriť. Sú to veľmi často veci, ktoré ešte nikomu nepovedali. Veľa sa pýtam a počúvam.

„Kúpila som si enzýmy, ktoré mali odstrániť zrasty, aj odumreté tkanivá, no NIČ. Beriem prípravky na liečenie endometriózy.

Nič nefunguje a cysta sa za 2 mesiace zväčšila o 2,5 cm. 

Ak to bude pokračovať, tak po kontrole o ½ roka bude bez pardónu ďalšia operácia. 8 v poradí.“

Kládla som ďalšie otázky, z čoho to môže byť, prečo sa to deje, či aj ona sama môže niečo urobiť, aby sa stav zlepšil, aby sa mohla vyliečiť. BINGO. Moje srdce poskočilo od radosti. Prišla odpoveď. A nielen to.

Prišlo hlboké pochopenie, že jediný, kto je zodpovedný za to, čo sa v jej tele deje, je ona sama.

Konečne! Odpoveď si dala táto úžasná žena po chvíľke hľadania, čo by ešte mohla absolvovať, aký prípravok ešte užívať.

“No vidím, že to budem musieť vziať do vlastných rúk a postarať sa o ten rastúci myóm sama, keď nič nepomáha.“

Toto uvedomenie bolo hlavným cieľom dnešného ošetrenia. Sami sme zodpovední za to čo sa nám v živote deje, aj prečo. A my máme v rukách hlavné tromfy, aj v prípade liečenia samých seba.

Choroba je volanie duše, aby sme sa vrátili k sebe.

Aby sme sa o seba postarali. Aby sme sa cítili, mali sa radi, rešpektovali sa. Masáž je pomoc zvonka, zvnútra je to vždy o nás samotných. Táto mladá žena odišla s nádejou a praktickými radami a postupmi ako si pomôcť. Odhodlaná popasovať sa s tým a na koniec zvíťaziť.

Sama nad sebou.

Z vlastnej skúsenosti viem, že toto je najnáročnejšia úloha. Pochopiť konanie iných vieme ľahko, zhodnotiť, že ich situácia je ľahko riešiteľná. Ale ak ide o nás samých je to komplikované. Naša hlava je mocný producent a dokáže vymyslieť kopec hlúpostí, aby nás odviedla od podstaty toho čo a ako treba urobiť.

Niekedy je to naozaj ľahké a ľudia nájdu riešenie lusknutím prstov. Niekedy to trvá večnosť, kým pochopíme čo nám život ukazuje.

Obe cesty sú správne a je len na nás, ktorú si vyberieme.

Veľmi ma teší, že popri všetkom myslíte aj na seba a objednávate sa aj preventívne na mayskú masáž.

Júlia Borčinová
Som profesionálnou praktikantkou Mayskej brušnej masáže a vášnivou objavovateľkou nových informácií a postupov pre zlepšovanie zdravia a kvality života. "
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů